Байерн Мюнхен удари Манчестър Юнайтед само с 4:3 в странен двубой

...

Голов трилър: Байерн Мюнхен удари Ман Юнайтед

Байерн Мюнхен удари Манчестър Юнайтед единствено с 4:3 в чудноват дуел от група „ А “ на Шампионската лига, игран на стадион „ Алианц Арена “.

Баварският исполин показва убийствена успеваемост през първото полувреме, когато вкара двата си точни удара в границите на пет минути посредством Лерой Сане и Серж Гнабри. Голяма „ заслуга “ има и стражът на гостите Андре Онана, позволил огромен гаф при шута на Сане.
-->
Началото на второто полувреме беше вихрено. Първо Расмус Хойлунд върна интригата, само че малко по-късно Хари Кейн върна задатъка от два гола на своите от дузпа. Сане можеше да повиши фрапантно при идната акция на мюнхенци, само че уцели гредата.

Байерн продължи да мачка съперника си и " изпепели " ръкавиците на Онана, който спасяваше удар след удар. И на фона на канонадата, в 88-ата минута логиката си взе почивен ден, тъй като Каземиро върна един гол на шанс.

В добавеното време гредата отново избави гостите при удара на Томас Мюлер, само че секунди по-късно 18-годишният Матис Тел простреля Онана от близко. В 95-ата минута Каземиро вкара гол с глава при центриране на Бруно Фернадеш, само че за освен това нямаше време.

Статистиката в края на мача сподели 18:9 удара (9:4 точни) в изгода на баварците, при 59% владеене на топката в тяхна орза, съобщи gol.bg.